Itinerar pastoral – 8 octombrie 2024

vizite_pastorale_bun

În după-amiaza zilei de 8 octombrie 2024, după încheierea programului de birou, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscop al Sucevei şi Rădăuţilor, însoțit de părintele Eftimie Mutescu, consilier eparhial în cadrul Sectorului Proiecte și Construcții Bisericești, și de părintele Ionel-Constantin Maloș, protoiereu al Protopopiatului Rădăuți, a vizitat șantierele următoarelor unități de cult din eparhie:

1. Parohia Brodina de Sus – stabilirea amplasamentului pentru noua clopotniță și a proiectului de configurare a scărilor de acces în biserică și la demisol; sugerarea unor detalii de arhitectură interioară; stabilirea amplasamentului pentru lumânărar, camera centralei și așezământul social;
  2. Parohia Salcea – lucrări de edificare a acoperișului centrului social.